Class 6A

First Round: Monday, June 4

Bensalem 1, Parkland 0

Williamsport 4, Downingtown East 1

Red Lion 1, Freedom 0

LaSalle College 4, Conestoga 1

Cumberland Valley 3, Downingtown West 2

North Allegheny 3, McDowell 1 (8 inn.)

Canon-McMillan 2, Dallastown 1

First Round: Tuesday, June 5

Council Rock North 11, Frankford 1 (5 inn.)

Quarterfinals: Thursday, June 7

Bensalem 6, Williamsport 0

LaSalle College 13, Red Lion 0 (5 inn.)

Council Rock North 10, Cumberland Valley 1

Canon-McMillan 6, North Allegheny 3

Semifinals: Tuesday, June 12

Bensalem 5, LaSalle College 4 (8 inn.)

Canon-McMillan 4, Council Rock North 1

Championship: Friday, June 15

at Medlar Field, Penn State

1-1 Bensalem vs. 7-1 Canon-McMillan, 3:30

---

Class 5A

First Round: Monday, June 4

North Pocono 9, Wissahickon 1

Archbishop Carroll 3, West Chester Rustin 2

Cedar Cliff 3, Blue Mountain 1

Mars 3, Ephrata 2 (9 inn.)

West Allegheny 9, Cathedral Prep 5

Red Land 5, North Hills 0

First Round: Tuesday, June 5

Lower Dauphin 7, West Chester Henderson 2

Marple Newtown 12, Boys Latin 1 (5 inn.)

Quarterfinals: Thursday, June 7

Lower Dauphin 1, North Pocono 0

Archbishop Carroll 7, Cedar Cliff 2

Marple-Newtown 6, Mars 1

West Allegheny 7, Red Land 4

Semifinals: Monday, June 11

Lower Dauphin 3, Archbishop Carroll 2

1-2 Marple-Newtown vs. 7-3 West Allegheny, at Greene Twp., Park, Scotland, ppd. 6/12

Semifinals: Tuesday, June 12

Marple-Newtown 1, West Allegheny, at Greene Twp. 0

Championship: Thursday, June 14

at Medlar Field, Penn State

3-3 Lower Dauphin vs. 1-2 Marple-Newtown, 6

---

Class 4A

First Round: Monday, June 4

Berks Catholic 12, Nueva Esperanza 2 (6 inn.)

Valley View 4, Lewisburg 2

West Perry 8, Lower Moreland 2

Northwestern Lehigh 8, Monsignor Bonner 0

Meadville 2, South Fayette 1 (8 inn.)

Ringgold 4, St. Marys 3

Hopewell 5, Grove City 0

First Round: Tuesday, June 5

Bellefonte 15, East Pennsboro 4 (5 inn.)

Quarterfinals: Thursday, June 7

Valley View 7, Berks Catholic 2

Northwestern Lehigh 4, West Perry 1

Meadville 4, Bellefonte 3

Ringgold 12, Hopewell 0 (5 inn.)

Semifinals: Monday, June 11

Valley View 7, Northwestern Lehigh 3

Ringgold 3, Meadville 2

Championship: Thursday, June 14

at Medlar Field, Penn State

2-1 Valley View vs. 7-2 Ringgold, 3:30

---

Class 3A

First Round: Monday, June 4

Lancaster Catholic 16, String Theory 1 (4 inn.)

Mid-Valley 2, North Schuylkill 1

Montoursville 8, Lakeland 0

Oley Valley 4, Conwell-Egan 3

Brownsville 3, Mercyhurst Prep 2

Bald Eagle 15, Moniteau 6 (9 inn.)

South Side Beaver 17, Greenville 3 (5 inn.)

Huntingdon 5, Avonworth 2

Quarterfinals: Thursday, June 7

Lancaster Catholic 7, Mid-Valley 0

Montoursville 12, Oley Valley 1

Brownsville 10, Bald Eagle 0 (5 inn.)

South Side Beaver 5, Huntingdon 1

Semifinals: Monday, June 11

Lancaster Catholic 7, Montoursville 2

South Side Beaver 7, Brownsville 5

Championship: Friday, June 15

at Medlar Field, Penn State

3-1 Lancaster Catholic vs. 7-3 South Side Beaver, 1

---

Class 2A

First Round: Monday, June 4

Bellwood-Antis 5, South Williamsport 1

Camp Hill 3, Northwest 0

Schuylkill Haven 4, Wellsboro 1

Cardinal Wuerl NC 7, Union City 2

Conemaugh Twp. 6, Johnsonburg 1

Southern Huntingdon 5, Serra Catholic 4 (9 inn.)

Rocky Grove 5, Neshannock 1

First Round: Tuesday, June 5

Neumann-Goretti 7, Dock Mennonite 2

Quarterfinals: Thursday, June 7

Camp Hill 7, Bellwood-Antis 2

Cardinal Wuerl NC 5, Conemaugh Twp. 0

Rocky Grove 7, Southern Huntingdon 3

Quarterfinals: Friday, June 8

Schuylkill Haven 4, Neumann-Goretti 0

Semifinals: Monday, June 11

Camp Hill 8, Schuylkill Haven 7

Rock Grove 2, Cardinal Wuerl NC 1

Championship: Thursday, June 14

at Medlar Field, Penn State

3-1 Camp Hill vs. 10-1 Rocky Grove, 1

---

Class A

First Round: Monday, June 4

Sayre 5, Greenwood 2

Faith Christian 8, GAMP 2

High Point Baptist 7, Tri-Valley 6

Southern Fulton 3, St. Joseph's 0

Vincentian Academy 10, Jamestown 0 (5 inn.)

Oswayo Valley 2, Berlin-Brothersvalley 0

Homer-Center 6, Union 2

Greensburg CC 4, DuBois CC 3

Quarterfinals: Thursday, June 7

Sayre 4, Faith Christian 3

Southern Fulton 9, High Point Baptist 1

Vincentian Academy 10, Oswayo Valley 0 (5 inn.)

Greensburg CC 12, Homer-Center 11 (9 inn.)

Semifinals: Monday, June 11

Southern Fulton 11, Sayre 0 (5 inn.)

Vincentian Academy 11, Greensburg CC 0 (5 inn.)

Championship: Friday, June 15

at Medlar Field, Penn State

5-1 Southern Fulton vs. 7-1 Vincentian Academy, 10:30 a.m.

0
0
0
0
0

Load comments