BOYS

Commonwealth Division

Team;Div.;Ovr.

Carlisle;3-0;3-0

Chambersburg;3-0;3-0

Cumberland Valley;2-2;2-2

State College;2-2;2-2

Central Dauphin;1-2;1-2

Mifflin County;0-2;0-2

CD East;0-3;0-3

Keystone Division

Team;Div.;Ovr.

Palmyra;4-0;4-0

Hershey;2-0;2-0

Mechanicsburg;2-1;2-1

Red Land;1-1;1-1

Lower Dauphin;1-2;1-2

Cedar Cliff;0-2;0-2

Susquehanna Twp.;0-4;0-4

Capital Division

Team;Div.;Ovr.

Milton Hershey;3-0;5-0

Northern;3-0;4-0

Bishop McDevitt;3-1;4-1

Middletown;2-1;3-1

Trinity;1-1;1-1

Camp Hill;1-3;1-3

West Perry;0-3;1-3

East Pennsboro;0-4;2-4

Colonial Division

Team;Div.;Ovr.

Boiling Springs;3-0;3-0

Shippensburg;3-0;3-0

Big Spring;1-2;1-2

Greencastle-Antrim;1-2;1-2

Waynesboro;1-2;1-2

James Buchanan;0-3;0-3

GIRLS

Commonwealth Division

Team;Div.;Ovr.

Carlisle;3-0;3-0

Chambersburg;3-0;3-0

Cumberland Valley;2-2;2-2

State College;2-2;2-2

Central Dauphin;1-2;1-2

Mifflin County;0-2;0-2

CD East;0-3;0-3

Keystone Division

Team;Div.;Ovr.

Palmyra;4-0;4-0

Hershey;2-0;2-0

Mechanicsburg;2-1;2-1

Red Land;1-1;2-1

Lower Dauphin;1-2;1-2

Cedar Cliff;0-2;0-2

Susquehanna Twp.;0-4;0-4

Capital Division

Team;Div.;Ovr.

Camp Hill;4-0;4-0

Northern;3-0;4-0

Milton Hershey;2-1;3-1

Bishop McDevitt;2-2;3-2

East Pennsboro;2-2;3-2

Trinity;0-2;0-2

Middletown;0-3;0-3

West Perry;0-3;1-3

Colonial Division

Team;Div.;Ovr.

Boiling Springs;3-0;3-0

Greencastle-Antrim;2-1;2-1

James Buchanan;2-1;2-1

Big Spring;1-2;1-2

Waynesboro;1-2;1-2

Shippensburg;0-3;0-3

x-claimed a share of division title;y-claimed outright division title

Tuesday, Sept. 10

Trinity at Middletown, 4:30 (no report)

Thursday, Sept. 12

Southern Fulton at James Buchanan, 4:30 (no report)

Friday, Sept. 13

Spiked Shoe Invitational, 11:30 a.m.

Boys: 1. State College, 45; 2. Hempfield, 96; 3. University High, 112; 4. Carlisle, 129.

Girls: 1. State College, 45; 2. University High, 61; 3. Ursuline Academy, 83; 5. Carlisle, 125.

Saturday, Sept. 14

Ben Bloser Invitational, Big Spring, 11:15 a.m.

Big Spring, Boiling Springs, Camp Hill, Central Dauphin, CD East, Chambersburg, East Pennsboro, James Buchanan, Middletown, Mifflin County, Shippensburg, Susquehanna Twp.

Oatlands Invitational, TBA

Greencastle-Antrim

Spiked Shoe Invitational

Boys

Team Results (Top three plus locals)

1. State College, 45; 2. Hempfield, 96; 3. University High, 112; 4. Carlisle, 129.

Individual Results (Top five plus locals)

1. Larry Josh Edwards (University High), 15:24; 2. Brendan Colwell (Penns Valley), 15:29; 3. Colton Sands (PV), 15:43; 4. Nick Fetzer (Westmont Hilltop), 15:49; 5. Ben St. Pierre (State College), 15:50; 6. Casey Padgett (Carlisle), 15:59; 25. Evan Peachey (C), 17:05; 30. Jacob Owen (C), 17:12; 33. Andrew Booths (C), 17:17; 48. Kevin Shank (C), 17:37; 51. Briar Thompson (C), 17:45; 55. Andrew Diehl (C), 17:53; 66. Ray Bondy (C), 18:04; 73. Owen Manley (C), 18:18; 74. Connor Morrow (C), 18:19; 82. Michael Ginter (C), 18:31; 122. Nick Moffatt (C), 19:52; 125. Colby Williams (C), 19:59; 126. Sam Salomone (C), 20:04.

Girls

Team Results (Top three plus locals)

1. State College, 45; 2. University High, 61; 3. Ursuline Academy, 83; 5. Carlisle, 125.

Individual Results (Top five plus locals)

1. Caroline Kirby (University High), 18:21; 2. Sophia Toti (Carlisle), 18:45; 3. Zoe Shetty (UH), 18:57; 4. Marlee Kwasnica (State College), 19:01; 5. Jordan Reed (SC), 19:09; 15. Savannah Hossfeld (C), 19:38; 24. Gretal SHank (C), 20:21; 37. Sophie Salomone (C), 20:54; 53. Alyssa Dyson (C), 21:28; 66. Karlin Powell (C), 21:47; 82. Claire Swenson (C), 22:16; 87. Jaida Thomas (C), 22:30; 107. Eva Leatherman (C), 23:31.

GetBreaking News delivered directly to you

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0