2018 Little League Tournament

District 6

11-12 Majors

Double Elimination

First Round: Thursday, July 5

Cumberland Valley vs. Hershey, ppd. 7/6

Red Land 3, Hampden 2

First Round: Friday, July 6

Hershey 4, Cumberland Valley 0

Championship Semifinal: Saturday, July 7

Red Land 7, Hershey 3

Consolation Semifinal: Saturday, July 7

Hampden 10, Cumberland Valley 0

Consolation Final: Sunday, July 8

Hampden 11, Hershey 2

Championship: Monday, July 9

Hershey 4, Red Land 3

-

11U Minor

Double Elimination

First Round: Monday, July 2

East Pennsboro 18, Cumberland Valley 4

Hampden 9, Hershey 6

Championship Semifinal: Tuesday, July 3

East Pennsboro 15, Hampden 0

Consolation First Round: Tuesday, July 3

Cumberland Valley 5, Hershey 4

Consolation Final: Thursday, July 5

Hampden 8, Cumberland Valley 5

Championship: Friday, July 6

East Pennsboro 9, Hampden 0

-

10U Minor

Double Elimination

First Round: Thursday, July 5

Red Land (1)1, Hampden 1

Cumberland Valley 15, East Pennsboro 9

Second Round: Friday, July 6

Red Land 6, Cumberland Valley 5

Consolation Semifinal: Friday, July 6

East Pennsboro 6, Hampden 5

Consolation Final: Saturday, July 7

Cumberland Valley 9, East Pennsboro 7

Championship: Sunday, July 8

Red Land 10, Cumberland Valley 1

Championship (if needed): Monday, July 9

Northern Lebanon 6, Camp Hill 5

-

2018 Clarence Boyd Tournament

12U Majors

Pool Play

Saturday, July 7

East Pennsboro 4, Hampden 2

Sunday, July 8

Hampden 10, Northern Lebanon 0

Monday, July 9

East Pennsboro 11, Northern Lebanon 7

Wednesday, July 11

Hampden 11,  Northern Lebanon 3

Thursday, July 12

Hampden 15, East Pennsboro 5

Friday, July 13

East Pennsboro vs. Northern Lebanon, no report

Saturday, July 14

Hampden vs. East Pennsboro/Northern Lebanon winner,  11 a.m.  

Sunday, July 15

If needed.

-

10U Minor

Pool Play

Saturday, July 7

Camp Hill 6, Red Land (1) 0

Northern Lebanon 12, Red Land (2) 0

Sunday, July 8

Camp Hill 6, Red Land (2) 0

Northern Lebanon 12, Red Land (1) 0

Monday, July 9

Northern Lebanon 6, Camp Hill 5

Tuesday, July 10

Red Land (1) 14, Red Land (2) 11

-

8U Minor

Pool Play

Saturday, July 7

Cumberland Valley 7, Hampden 3

Northern Lebanon 18, Hershey 1

Sunday, July 8

Red Land 10, Cumberland Valley 1

Hampden 11, Hershey 2

Monday, July 9

Red Land 3, Northern Lebanon 2

Tuesday, July 10

Hershey 7, Cumberland Valley 3

Wednesday, July 11

Hampden 7, Red Land 7

Thursday, July 12

Northern Lebanon 11, Cumberland Valley 5

Saturday, July 14

Red Land vs. Hershey, at Northern Lebanon, 11 a.m. 

Hampden vs. Northern Lebanon, 2

---

2018 Cal Ripken Tournament

Pennsylvania State Tournament Northwest Regional

8u

Saturday, July 14

Upper Allen vs. Kimberton, 10 a.m.

Audubon vs. New Cumberland, 11 a.m.

Upper Allen vs. New Cumberland, 2

9u

Saturday, July 14

Cedar Cliff vs. Central Perk, 8 a.m.

Upper Allen vs. Spring-Ford, 8 a.m.

Fleetwood vs. West Perry, 10 a.m.

Audubon White vs. Cedar Cliff, noon

Upper Allen vs. Westmoreland Penn Trafford, noon

Flood City vs. West Perry, 2

Sunday, July 15

West Perry vs. Kimberton, 11 a.m.

Minooka vs. Cedar Cliff, 1

Upper Allen vs. Delaware Valley, 1

11u

Saturday, July 14

Minooka vs. Upper Allen, 8 a.m.

Upper Allen vs. Audubon, noon

Methacton vs. West Perry, 2

West Perry vs. Kimberton, 6

0
0
0
0
0