Commonwealth Division

Team;Div.;Ovr.

Cumberland Valley;25-0;25-0

Mechanicsburg;16-9;16-9

Red Land;16-9;16-9

Cedar Cliff;11-14;11-14

Mifflin County;7-18;7-18

Carlisle;0-25;0-25

Keystone Division

Team;Div.;Ovr.

Central Dauphin;10-0;10-0

Lower Dauphin;7-3;7-3

Hershey;6-4;6-4

State College;5-5;5-5

CD East;1-9;1-9

Susquehanna Twp.;1-9;1-9

Capital Division

Team;Div.;Ovr.

Trinity;28-2;28-2

Palmyra;24-6;24-6

East Pennsboro;20-10;20-10

Boiling Springs;14-16;14-16

Bishop McDevitt;12-18;12-18

Camp Hill;6-24;6-24

Middletown;1-29;1-29

Colonial Division

Team;Div.;Ovr.

Chambersburg;30-0;30-0

Northern;25-5;25-5

James Buchanan;17-13;17-13

Waynesboro;15-15;15-15

Big Spring;10-20;10-20

Greencastle-Antrim;6-24;6-24

Shippensburg;2-28;2-28

Girls Mid-Penn Division

Team;Div.;Ovr.

Central Dauphin;10-0;10-0

Hershey;6-4;6-4

State College;4-3;4-3

Red Land;1-5;1-5

Boiling Springs;1-3;1-3

Susquehanna Twp.;0-4;0-4

Wednesday, Sep. 13

Boys

Bishop McDevitt, Boiling Springs, Camp Hill, Middletown, Palmyra, Trinity at East Pennsboro (West Shore Country Club), 1

Chambersburg, James Buchanan, Greencastle, Shippensburg, Northern, Waynesboro at Big Spring (Eagles Crossing), 2

Thursday, Sep. 14

Boys

Cedar Cliff, Cumberland Valley, Mechanicsburg, Red Land, Mifflin County at Carlisle (Carlisle Barracks Golf Course), 1:30

Central Dauphin, CD East, Hershey, Susquehanna Twp., State College at Lower Dauphin (Manada Golf Course), 2

Girls

State College, Hershey, Central Dauphin, Lower Dauphin, Boiling Springs at Red Land (Valley Green Golf Course), 11 a.m.

Colonial Division

Team Scores

1. Chambersburg, 322; 2. Northern, 331; 3. Waynesboro, 352; 4. Big Spring, 353; 5. James Buchanan, 363; 6. Greencastle-Antrim, 375; 7. Shippensburg, 385.

Individual Results (Top 10)

1. Austin Schreffler (N), 69; 2. Mary Kate Norcross (C), 76; 3. Karsen Rush (C), 77; 4. Ben Smith (WP), 79; 5. Grayson Hopple (C), 82; t-6. Dillon Labonte (S), 84; t-6. Devin Smith (Wa), 84; t-8. Dillon Sinick (BS), 85; t-8. Caleb Motter (BS), 85; t-8. Caleb Reath (JB), 85.

Capital Division

Team Scores

1. Trinity, 359; 2. Palmyra, 361; 3. Boiling Springs, 363; 4. East Pennsboro, 364; 5. Bishop McDevitt, 369; 6. Camp Hill, 378; 7. Middletown, 425

Individual Results (Top 10)

1. Anthony DeFrank (T), 82; 2. Andrew Alquist (P), 83; 3. Connor Sload (BM), 84; 4. Matt Kunkle (BS), 85; 5. Sam Morrison (BM), 86; t-6. Keenan McClain (BS), 87; t-6. Noah Foster, (CH), 87; t-6. Jack Pennwell (T), 87; 9. Brandon Shirk (P), 88; t-10. Braden Fries (EP), 89; t-10. Quinton Leonard (P), 89.

Angry
0
Sad
0
Funny
0
Wow
0
Love
0

Load comments