CLASS 3A

First Round: Tuesday, Nov. 7

Downingtown West 1, Manheim Twp. 0

Lower Dauphin 3, North Allegheny 0

Owen J. Roberts 10, Cardinal O'Hara 1

Emmaus 1, Unionville 0

Penn Manor 4, Central Bucks South 0

Central Bucks East 9, Delaware Valley 0

Conestoga 5, Easton 0

Hershey 7, Pine-Richland 0

Quarterfinals: Saturday, Nov. 11

Downingtown West 1, Lower Dauphin 0

Emmaus 1, Owen J. Roberts 0

Penn Manor 6, Central Bucks East 0

Hershey 4, Conestoga 0

Semifinals: Tuesday, Nov. 14

Downingtown West 3, Emmaus 1

Penn Manor 2, Hershey 0

Championship: Saturday, Nov. 18

at Whitehall-Coplay SD, 2

1-1 Downingtown West vs. 3-1 Penn Manor

CLASS 2A

First Round: Tuesday, Nov. 7

Villa Maria 10, New Oxford 0

Berks Catholic 4, Bonner Prendergast 3

Twin Valley 5, Crestwood 1

Southern Lehigh 1, Great Valley 0

Donegal 2, Merion Mercy 0

Manheim Central 2, Mt. St. Joseph 1 (OT)

Wyoming Valley West 2, Upper Perkiomen 1

Selinsgrove 4, East Pennsboro 0

Quarterfinals: Saturday, Nov. 11

Villa Maria 9, Berks Catholic 0

Twin Valley 1, Southern Lehigh 0 (OT)

Donegal 5, Manheim Central 1

Wyoming Valley West 3, Selinsgrove 1

Semifinals: Tuesday, Nov. 14

Villa Maria 5, Twin Valley 0

Wyoming Valley West 1, Donegal 0

Championship: Saturday, Nov. 18

at Whitehall-Coplay SD, noon

1-1 Villa Maria vs. 2-1 Wyoming Valley West

CLASS 1A

First Round: Tuesday, Nov. 7

Wyoming Seminary 10, Tulpehocken 1

New Hope-Solebury 3, Lehighton 0

Oley Valley 6, Lower Moreland 0

Bermudian Springs 1, Line Mountain 0

Greenwood 2, Gwynedd Mercy 1

Moravian Academy 3, Mifflinburg 0

Newport 1, Lake-Lehman 0

Ellis School 2, Forbes Road 1

Quarterfinals: Saturday, Nov. 11

Wyoming Seminary 3, New Hope-Solebury 1

Oley Valley 5, Bermudian Springs 1

Greenwood 2, Moravian Academy 1

Newport 4, Ellis School 1

Semifinals: Tuesday, Nov. 14

Wyoming Seminary 2, Oley Valley 0

Greenwood 3, Newport 1

Championship: Saturday, Nov. 18

at Whitehall-Coplay SD, 10 a.m.

2-1 Wyoming Seminary vs. 3-3 Greenwood

0
0
0
0
0

Load comments