PTXC 8 Invitational

Saturday, Sept. 10 at Kutztown University

Boys Gold

1. Noah Affolder (Carlisle) 15:58.10; 2. Peter Morris (Loudon Valley) 16:06.80; 3. Sam Affolder (Carlisle) 16:07.50; 4. Kevin Moshier (Corning) 16:14.50; 5. Colton Bogucki (Loudon Valley) 16:18.60; 6. Connor McMenamin (Souderton) 16:21.20; 7. Seth Slavin (Pleasant Valley) 16:28.40; 8. Morgan Cupp (Mechanicsburg) 16:34. 40; 9. Alex Tomasko (Mechanicsburg) 16:35.50; 10. Bryan Keller (Council Rock North) 16:42.20; 11. Isaac Kole (Carlisle) 16:44.10; 13. Yahya Soliman (Cumberland Valley) 16:46.80; 14. Jack Higgins (Cumberland Valley) 16:47.00; 22. Andrew Brown (Cumberland Valley) 17:00.60; 27. Jack Wisner (Carlisle) 17:09.00; 33. Andrew Sulon (Mechanicsburg) 17:18.20; 41. Ronan Gleeson (Cumberland Valley) 17:34.10; 45. Tyler Hallman (Carlisle) 17:41.00; 48. Michael Vigliano (Mechanicsburg) 17:44.60; 56. Caleb Schultz (Cumberland Valley) 17:55.40; 67. Max Fiorentino (Carlisle) 18:00.90; 73. Devon Heisler (Cumberland Valley) 18:06.00; 76. Nick DeMario (Cumberland Valley) 18:09.10; 84. Brandan Knepper (Mechanicsburg) 18:18.60; 115. Caleb Padgett (Carlisle) 18:50.40; 118. Enoch Marzano (Mechanicsburg) 18:55.20; 138. Bryce Dunkleberger (Carlisle) 19:16.90; Shay Rounsville (Mechanicsburg) 20:28.80.

Girls Gold

1. Jessica Lawson (Corning) 18:30.83; 2. Annie Glodek (Perkiomen Valley) 19:06.49; 3. Maddie McLain (Eastern York) 19:28.56; 4. Emily Bonaventure (Souderton) 19:37.55; 5. Brooke Hutton (Coatesville) 19:37.93; 6. Natalie Morris (Loudoun Valley) 19:38.10; 7. Olivia Beckner (South Lakes) 19:38.13; 8. Andrea Demko (Hershey) 19:39.88; 9. Emily Niu (Corning) 19:48.04; 10. Taylor Mortenson (Hershey) 19:51.69; 26. Marie Rulapaugh (Cumberland Valley) 21:15.97; 35. Gracen Cabral (Carlisle) 21:31.70; 37. Grace Bechtel (Cumberland Valley) 21:39.69; 38. Addy Jastron (Carlisle) 21:41.53; 39. Julia Ledgett (Carlisle) 21:43. 46; 50. Savannah Hossfeld (Carlisle) 22:10.06; 51. Haily Midgley (Carlisle) 22:13.67; 53. Ally Austen (Cumberland Valley) 22:21.96; 57. Olivia Morrow (Cumberland Valley) 22:31.12; 69. Amanda Myers (Cumberland Valley) 23:02.57; 92. Delaney Mullen (Carlisle) 23:49.45; 102. Meg Tate (Carlisle) 24:28; 111. Lily Gleeson (Cumberland Valley) 24:55; 119. Maddi Bachman (Cumberland Valley) 25:28.33.

Boys Blue

1. Joe Cullen (Wyomissing) 16:41.72; 2. Nate Romberger (Red Land) 16:56.41; 3. Tyler Leeser (Milton) 17:09.03; 4. Casey Ellis (Northeast Bradford) 17:34.96; 5. Matt Salem (Shenango) 17:35.60; 6. Ben Kuhn (Wyomissing) 17:36.92; 7. Bryce Ohl (York Suburban) 17:37.00; 8. Christopher Scharf (Elizabethtown) 17:40.87; 9. Peter Wagner (York Suburban) 17:44.35; 10. Josh Kerr (York Suburban) 17:50.53; 20. Aidan Moretz (Cedar Cliff) 18:28.63; 22. Will Bucher (Trinity) 18:42.04; 38. Caleb McClymont (Red Land) 18:57.24; 40. Joshiah McClymont (Red Land) 18:58.26; 42. Sam Predmore (Trinity) 19:01.46; 44. Jacob Saar (Red Land) 19:05.46; 48. Aiden Gonder (Red Land) 19:16.59; 59. Jack Baker (Cedar Cliff) 19:37.57; 64. Eric Wilkinson (Red Land) 19:44.12; 68. Ian McKinney (Trinity) 19:52.39; 79. Cameron Nelson (Cedar Cliff) 20:09.67; 87. Michael Grundon (Cedar Cliff) 20:25.14; 97. Jake Yingling (Cedar Cliff) 20:41.46; 99. Ethan Thatcher (Red Land) 20:49.28; 122. Christian Kilroy (Trinity) 21:55.76; 127. Lewis Mayes (Trinity) 22:08.92; 132. Anthony Haas (Trinity) 22:20.77; 134. Chris Fencil (Trinity) 22:27.54; 139. Nick Chasler (Trinity) 23:14.60.

Girls Blue

1. Katie Locker (Elizabethtown) 20:21.68; 2. Cat Shontz (Elizabethtown) 20:29.66; 3. Rebecca Snyder (Oley Valley) 20:35.45; 4. Jillian Miller (Mifflinburg) 20:43.46; 5. Erin Chinicci (Central Bucks West) 21:00.07; 6. Ariane Raymond (Milton) 21:05.43; 7. Rowan Hassman (Lower Merion) 21:22.42; 8. Brittany Gable (Council Rock South) 21:23.73; 9. Katie Jenkinson (Central Bucks West) 21:23.90; 10. Corinne Firestone (Cedar Cliff) 21:28.35; 16. Julia Lersch (Red Land) 21:49.91; 25. Hailey Weidenhammer (Cedar Cliff) 22:29.71; 37. Kali Davidson (Cedar Cliff) 22:53.32; 41. Susanna Gaither (Mechanicsburg) 22:58.74; 50. Delaney Cutter (Red Land) 23:15.08; 67. Falon Weaver (Red Land) 23:44.32; 71. Emily Neff (Red Land) 23:55.21; 80. Atlee Houser (Cedar Cliff) 24:10.99; 89. Molly Curtis (Red Land) 24:31.17; 98. Ellie Quesenberry (Cedar Cliff) 24:45.99; 101. Clare Dailey (Trinity) 24:59.27; 106. Catherine Arke (Mechanicsburg) 25:04.10; 125. Elena Spadaccino (Red Land) 25:43.24; 131. Aashna Sudhakar (Mechanicsburg) 25:57.63; 132. Ashliegh Lenhart (Mechanicsburg) 26:00.33; 139. Annie O’Neil (Trinity) 26:48.15; 148. Alexa Mandich (Trinity) 27:10.08; 151. Caroline O’Neil (Trinity) 27:19.87; 163. Molly Snyder (Mechanicsburg) 29:07.30; 165. Kaleigh Gill (Trinity) 29:50.99; 169. Andrea Repetz (Cedar Cliff) 30:42.37.

Angry
0
Sad
0
Funny
0
Wow
0
Love
0

Load comments