Bears Division

Team;Ovr.;Pts

Lower Dauphin;2-0;4

Palmyra;2-1;4

West Shore*;1-0;2

Hempfield;1-1;2

Hershey;0-0-1;1

Cumberland Valley;0-2-1;1

Central Dauphin;0-2;0

Viola Division

Team;Ovr.;Pts

Manheim Twp.;3-0;6

Warwick;1-0;2

Annville-Cleona;0-1;0

Elizabethtown;0-1;0

Manheim Central;0-2;0

Rothrock Division

Team;Ovr.;Pts

Cedar Crest;2-0-1;5

Shamrocks;1-1-1;3

Central York;1-0;2

Susquehannock;1-0;2

Lampeter-Strasburg;1-1;2

Penn Manor;0-1;0

Dallastown;0-1;0

MSM United**;0-2;0

*Constitutes players from Red Land, Cedar Cliff

**Constitutes players from Mechanicsburg, Carlisle, Susquehanna Twp., Bishop McDevitt

Monday, Nov. 6

West Shore 8, Central Dauphin 6

Lower Dauphin 2, Palmyra 1

Manheim Twp. 13, Elizabethtown 3

Susquehannock 11, Lampeter Strasburg 7

Shamrocks 1, Cedar Crest 1

Warwick 11, Manheim Central 3

Tuesday, Nov. 7

No events scheduled.

WEST SHORE 8, CENTRAL DAUPHIN 6

West Shore;2;4;2;—;8

Central Dauphin;3;2;1;—;6

First Period

WS — Tanner Pressley (Zakary Sooy), 1:17

CD — Deryck Zerby (Beaux Rohrbaugh), 1:33

CD — Brenden Yingling (Zerby), 9:25

WS — Jake Carlson, 10:49

CD — Yingling (Zerby), 12:01

Second Period

WS — Carlson, 0:13

WS — Ian Myers (Francis Wiliamson, Jesse Troutman), 4:08

WS — Carlson (Wiliamson), 8:49

CD — Andrew Patterson (Yingling), 11:29

WS — Connor Winiski, 15:16

CD — Jacob Newbury (Beaux Rohrbaugh, Spencer Weigle), 15:28

Third Period

WS — Myers (Avery Arnold), 1:18

CD — Gavin Yingling (Zerby, Yingling), 9:51

WS — Carlson, 15:51

Saves: WS (William Keeney 27); CD (Dustin Waleff 12).

Shots: WS 19; CD 33.

SHAMROCKS 3, CEDAR CREST 3

Cedar Crest;1;1;1;—;3

Shamrocks;0;1;2;—;3

First Period

CC — Christian Hibshman (William Earp), 15:12

Second Period

S — Riley Johnson, 0:42

CC — Hibshman, 0:53

Third Period

S — Johnson (Lance Coffey), 0:32

S — Johnson (Anthony Reale), 1:36

CC — Earp (John Allwein, Zakary Kinard), 14:41

Saves: S (Jaxson Hibbard 35); CC (Nicholas Kreiser 31).

Shots: S 34; CC 38.

 

0
0
0
0
0

Load comments