District 6-8-10 Class 6A

Championship

State College 48, Erie High 12

Greenville 28, Sharpsville 14

Wilmington 49, Reynolds 0

District 11 Class 2A

Championship

Schuylkill Haven 48, Palmerton 13

District 2 Class 2A

Championship

Dunmore 35, Carbondale 8

District 5-8 Class 2A

Championship

Chestnut Ridge 52, Berlin-Brothersvalley 17

District 6 Class 2A

Semifinal

Ligonier Valley 39, Cambria Heights 14

District 7 Class 2A

Quarterfinal

Elwood City Riverside 42, Avonworth 14

Pittsburgh North Catholic 35, Serra Catholic 14

Steel Valley 42, Burgettstown 0

Washington 54, East Allegheny 7

District 9 Class 2A

Championship

Clarion 28, Kane Area 21

District 11 Class 3A

Semifinal

Bethlehem Freedom 33, Pocono Mountain West 21

Parkland 52, Easton 10

District 2 Class 3A

Championship

Scranton 54, Lake-Lehman 7

Scranton Prep 54, Lake-Lehman 7

District 3 Class 3A

Semifinal

Middletown 42, Bermudian Springs 7

Wyomissing 13, Littlestown 9

District 7 Class 3A

Semifinal

Aliquippa 14, Beaver Area 7

Quaker Valley 40, Seton-LaSalle 7

District 5 Class 3A

Semifinal

Huntingdon 54, Juniata 7

District 1 Class 4A

Championship

Pottsgrove 38, Upper Perkiomen 14

District 2 Class 4A

Semifinal

Berwick 48, North Pocono 14

Valley View 40, Wilkes-Barre Coughlin 7

District 3 Class 4A

Quarterfinal

Berks Catholic 48, Gettysburg 18

East Pennsboro 45, Susquehannock 14

Harrisburg Bishop McDevitt 43, Shippensburg 22

Lampeter-Strasburg 34, Northern Lebanon 19

District 5-6-9 Class 4A

Championship

Bellefonte 34, Greater Johnstown 12

District 11 Class 5A

Championship

Whitehall 34, Southern Lehigh 17

District 12 Class 5A

Semifinal

Archbishop Wood 48, Archbishop Ryan 0

District 1 Class 5A

Semifinal

Marple Newtown 24, Upper Moreland 18

Springfield Delco 28, West Chester Rustin 7

Unionville 39, Strath Haven 8

Upper Dublin 17, Academy Park 12

District 3 Class 5A

Quarterfinal

Cocalico 42, Cedar Crest 7

Governor Mifflin 56, York 7

Manheim Central 55, Waynesboro 0

District 7 Class 5A

Semifinal

Penn-Trafford 35, Upper St. Clair 14

District 12 Class 6A

Semifinal

St. Joseph’s Prep 17, LaSalle 3

District 1 Class 6A

Quarterfinal

Coatesville 61, Downingtown East 42

Garnet Valley 36, North Penn 35

Pennridge 25, Perkiomen Valley 0

District 3 Class 6A

Quarterfinal

Cumberland Valley 62, Central Dauphin East 9

Manheim Township 28, Central Dauphin 0

West Lawn Wilson 42, Red Lion 7

District 1-2 Class 1A

Championship

Old Forge 41, Delco Christian 0

District 11 Class 1A

Championship

Williams Valley 26, Tri-Valley 6

District 6 Class 1A

Quarterfinal

Bishop Guilfoyle 42, Claysburg-Kimmel 9

Homer-Center 41, Purchase Line 0

District 7 Class 1A

Quarterfinal

Clairton 37, Carmichaels 12

Imani Christian Academy 20, Our Lady Of Sacred Heart 12

District 4 Class 1A

Championship

Wyalusing 28, Montgomery 6

District 4 Class 2A

Semifinal

Mount Carmel 42, Line Mountain 6

Southern Columbia 59, Central Columbia 14

District 4 Class 3A

Championship

Loyalsock 35, Danville 6

District 4 Class 4A

Championship

Selinsgrove 34, Shikellamy 0

0
0
0
0
0

Load comments