Honor roll logo

Here is the Honor Roll for the second marking period

Wilson Middle School

Grade 6 Distinguished

Emma Adams, Molly Best, Calyn Clements, Ashtyn Daugherty, Dinela Dedic, Rebekah Garrido, Landon Lackemeyer, Sophia McAllen, Grace Pak, Neel Patel, Isabella Rose, Maria Shay, Elaina Thompson

Grade 6 Honors

Yasmine Abu-Aiadeh, Azra Alickovic, Wajd Alshahrani, Laticia Aquino, Blake Armstrong, Daina Baker, Macy Barnhart, Alexis Bear, Elizabeth Bennett, Skyler Bowman, Kayla Boyd, Ashlyn Boykin, Matthew Bretz, Ryan Brody, Ky’Era Brown, James Crawford, Charles Dib, Melany Dillard, Aunye Duncan, Negin Fahim, Jana Fetterman, Hunter Finkenbinder, Caleb Finnegan, Marie Franjicic, Ziakyra Frye, Isaiah Gantz, Caden Ginter, Xaden Glessner, Bryson Gordon, Jakyra Gottshall, MacKenzie Grant, Kaitlynne Green, Jackson Gruver, Andrew Himes, Caleb Hippensteel, Shelby Hippensteel, Raine Holliday, Zachry Hurt, Ethan Jerosky, Naomi Keglovitz-Haynes, Kyle Kitlinski, Tyler Kline, Isaac Landis, Adrianna Lang-Gerber, Connor Lindsay, Jaxxen Lloyd, Braylen Lybrand, Michael Lyles, Sherharsila Mahamane Labo, Sean Mains, Naydean Massie, Tyler McConnell, Adla Mehmedovic, Ajla Mehmedovic, Patrick Miller, Ayanee Morris, Robert Nankee, Makenna Niswonger, Jose Oakes, Inela Omerovic, Albert Parrillo, Athanasia Petsinis, Jordan Porter, Dallas Price, Isaia Pugliese, Lily Puher, Shemiah Ramitt, Maya Reichenbach, Ashley Richwine, Zachary Richwine, Gia Ryan, Adrian Sander, Chloe Saulnier, Hana Slaughter, Alexis Stets, Blaine Stoner, Michael Stoner, Jayde Thomas, Michael Thomas, Cameron Threet, Trinity Unger, Nabeel Virmani, Abdullah Waleed, Samuel Waller, Isabelle Wheeler, Desiree White, Brandon Yeager

Grade 7 Distinguished

Renee Blacksmith, Paige Bowers, Drew Bridges, Emma Brown, Madelyn Clay, Jillian Collins, Brooke Denlinger, Dominick Ebaugh, Lillian England, Dominic Gearhart, Ashlynn Graham, Gabrielle Knapp, Maxwell Marra, Madalyn Medina, Conner Morrow, Aidan Moyer, Jacob Owen, Melissa Pham, Sejla Podzic, Ashlan Reeder, Landon Reeder, Gabrielle Simpson, Megan Swahlon, Jarrett Wilson

Grade 7 Honors

Emma Ahl, Landyn Alexander, Hannah Alwine, Samuel Anderson, Shelby Anderson, Owen Andrews, Delilah Bachman, Anna Baer, Spencer Barrick, Hannah Bash, Adrian Bennett, Jacob Bordner, Spencer Brandeburg, Timothy Brenneman, Evan Britcher, Mia Byus, Kevin Caban, Haley Carlo, Elisha Carothers, Emma Christman, Ravenne Christman, Maya Clements, Trenten Crowl, Bryce Curlen, Emma den Hoed, Sejla Ferhatovic, Thomas Flynn, Joseph Friscia, Sean Galvin, Addyson Gregg, Adam Grickis, Olivia Grippin, Rebekah Hanak, Mark Hanaway, Jaden Hurley, Elizabeth Johnson, Brianna Jones, Crystal Jones, Jadyn Jones, Dylan Kelso, Riley Kephart, Allison Kerr, Nicholas Kuhn, Thomas Landis, Elena Lehman, Thomas Mains, Carter Martin, Olivia Masgalas, Zachary McCalister, Joellen Michinko, Kyah Miller, Taylor Miller, Sophia Morrison, Jacob Murphy, Alyssa Myers, Philip Nissen, Samuel O’Donnell, David-Benjamin Ogilvie, Natalie O’Neill, Chloe Overmiller, Jaden Peet, Hannah Portilla, Lauren Puchalo, Aidan Quirin, Allyson Richwine, Isaac Rickrode, Desiray Robinson, Tamya Scott-Peters, Belma Sejmenovic, Andrew Sharp, Samantha Sharp, Brock Shughart, Markus Sipe, Aiden Smallwood, Garrison Smith, Vivian Stoner, Koki Sugimura, Emily Sullivan, Briar Thompson, Matthew Trolinger, Jeffrey Turns, Justine Wallace, Kason Ward, Rachel Ward, Carrie Wickard, Orie Wickard, Destiny Wilson, Kevin Windomaker, Zaida Witkowski, Alyssia Zechman

Grade 8 Distinguished

Paige Albright, Dylan Boyd, Jenna Bramble, Ryan Friscia, Donavan Glasser, Ariana Graham, Andrew Hankes, Heidi Heinlein, Finn Joy, Samuel Kulp, Elle Lehman, Colin Lloyd, Zachary Mattaboni, Andrew Morgan, Bianca Motter, Lydia Phelan, Kyleigh Zenewicz

Grade 8 Honors

Mohammed Abakar, Maryam Alalaween, Fatima Alfalih, Stanley Angell, Madeline Ashby, Alaa Eldin Ateim, Ahmed Avdic, Soraya Bachard, Alexander Baer, Kelly Barker, Kiley Barnhart, Brandon Barrows, Belmir Becirovic, Selma Becirovic, Rachel Bell, Emma Best, Andrew Booths, Haylie Boresow, Skylar Bowers, Reiny Boykin, Alexia Burge, Noah Clawson, Austin Coldren, Anna Crawford, Reese Piper Daugherty, Noah Davis, Kenan Dedic, Zander Doland, Dakota Donivan, Alyssa Dyson, Mohamed Elhajji, Andrew Eppley, Cameron Fay, Jace Fetterman, Keenahnee Finley, Christian Gandy, Evan Gates, Olivia Getz, Tyler Goodwin, Elizabeth Grabiec, Chapin Grim, Ava Grippin, Mouna Hakim, Maliek Hall, Riley Henry, Quintin Hockley, Virginia Hostetter, Carter Jerosky, Andrea Jimenez, Trinity Johnson, Andrew Kelly, Brittany Kennedy, Jacob Kissinger, Haley Kristofek, Jonathan Kuhn, Jordan Lamason, Emily Leopardi, Camryn Lilly, Jaimee Lyons, Destiny McFalls, Gracee McMillin, Khaliese McReynolds, Charles Miller, Peyton Miller, Andrew Minich, Garrett Morrison, Javier Mountz, Jayden Murray, Melisa Mustafic, Ayden Newland, Yah’nae O’Neal-Sloane, Kathleen O’Neill, Austin Orris, Christian Pabon, Kaitlyn Peck, Robert Peterson, Kalliopi Petsinis, Adam Price, Brianna Rajotte, Adonijah Ramitt, Aaron Renninger, Katherine Robey, Tyler Sandoval, Becca Schroyer, Morgan Schrubb, Jackson Shughart, Jacob Silvious, Cameron Steck, Francis Stever, Jonathan Stiner, Shannon Stout, Meadow Strine, Zane Sullivan, Ashley Thomas, Fahnta Thomas, Stephen Tran, Angelee Wiggins, Joey Yuen

0
0
0
0
0

Load comments